Bu grup çalışması en az 4 kişi ile 2 saat süresince "pratik yaşantı" ağırlıklı olarak sürdürülecektir. Kişiler genel ve isterlerse özel sorunları için bilgilendirileceklerdir.

Kimler katılabilir:

Evli, bekar, ya da herhangi bir birliktelik planlayanlar.

Hedef

Aşağıdaki sorulara yanıtlar bulmak ve farkındalıkla daha mutlu  beraberlikler yaşamak

Evlilikten önce:

Bilimsel bir evlilik falı mümkün mü?

Eş seçiminde hep aynı hatayı mı yapıyorsunuz?

Bu insanla evlenilirmi?

Size çok iyi davranmasına rağmen neden sizi sıkıyor?

Zıtlar birbirini çekince ne olur?

Evlenmek ilişkinizi bozacak mı yoksa iyileştirecek mi?

Seksten sonra insanlar neden değişir?

Çocuğum eş olarak nasıl birini seçecek hangi sorunları yaşayacak?

Evlilikte cinsel sorun adayımıyım?Bu cinsel sorun ile evlenilir mi?

Evlendikten sonra?

Eşinizi neden seçtiniz?

Evliliğinizi kurtarmak, ilşkinizi geliştirmek ister misiniz?

Eşiniz  iyi biri iyi baba ama neden sizi sıkıyor?

Eş seçiminde hep aynı hatayı mı yapıyorsunuz?

Çocuk bu evliliği kurtarır mı?

İyi boşanma mümkün mü?

 

 

Evlilik halen yeryüzündeki en yaygın, geçerli ve onaylanan kadın erkek ilişki modeli olarak her toplumda onay görmektedir. Güven, sadakat, çocuk yetiştirme, toplumsal modele uygunluk gibi avantajlarına rağmen yapılan çalışmalar evli insanların yalnızca çok küçük bir bölümü evliliklerinde mutlu olduklarını belirtmektedir.  İnsanın doğasında varolan heyecan, özgürlük gibi toplumsal modele zıt görünen kutuplar, evliliğin kurum olarak doğası (sorumluluk, monotonluk vs) ve kişilerin geçmişleri, farklı aile kültürleri ve yetersiz kişisel gelişim düzeyleri  evliliği zorlaştıran etmenler olarak sıralanmaktadır.

Kötü giden evliliklerde kişiler sorunun çoğunlukla yanlış seçimlerden kaynaklandığını düşünürler, ancak 2. Evliliklerdeki daha yüksek boşanma oranları kötü evliliklerin yanlış eş seçimi ile tam olarak açıklanamayacağını düşündürmektedir.

Kişinin evliliğin doğası, eş seçimi, kendi zemini ve geçmişi ile ilgili alacağı ve "fal" olarak nitelediğimiz psikogenetik danışmanın ve analizin kişinin çıkacağı ya da çıkmış olduğu evlilik yolculuğunda ona farkındalık kazandırması hedeflenmiştir. Farkındalık hemen her sorunun çözümündeki sihirli anahtar sözcüktür. Nasıl bir eş seçeceğiniz, ilişki sırasında yaşayacağınız  ve yaşatacağınız sorunlar; birkaç basit soruyla önceden kestirilebilir. Bu yolla elde edilen farkındalık ve özdisiplinle özellikle stresli anlarda oluşacak sorunlar engellenebilir. Bu fala ek olarak evliliğin doğası ve kişinin kişisel gelişiminde aksayan yanların aydınlatılması ile daha mutlu doyumlu bir evliliğe katkıda bulunulabilir.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis